loading

Meltem Yatçılık Yabancı Bayrak ve Konsolosluk İşlemleri

Meltem Yatçılık Yabancı Bayrak ve Konsolosluk İşlemleri

Meltem Yatçılık Yabancı Bayrak ve Konsolosluk İşlemleri

Meltem Yatçılık, yabancı bayrak ve konsolosluk işlemleri konusunda profesyonel bir ekibe sahiptir. Yabancı bayrak işlemleri konusunda, müşterilerin evrak işlemleri ve bilgi akışı gibi tüm prosedürleri takip edilir. Ayrıca yurtdışında şirket kuruluşu ve tekne tescili konusunda da hizmet verilir. Bu hizmet kapsamında, yurtdışında şirket kurulumu, kurulan şirkete tekne tescili, finansal kiralama yolu ile tekne satış ve tescil işlemleri, bayrak terkin işlemleri ve yabancı şirket için hisse devirleri gibi işlemler gerçekleştirilir.

Önemli bir bilgilendirme olarak, yabancı bayraklı teknelerin kayıtlı oldukları yabancı şirketlerin sahiplerinin her yıl bağlı oldukları ülkelere olan vergilerini ödemekle yükümlü oldukları belirtilir. Zamanında ödenmeyen vergiler faiz ve gecikme cezaları ile birlikte tahsil edilmektedir.

Konsolosluk işlemleri konusunda ise, teknelerin satış işlemleri için Bill of Sale, bayrak şahadetnamesi ve kaptan yetki belgesi gibi belgeler düzenlenir. Tüm işlemler, Meltem Yatçılık'ın uzman ekibi tarafından güvenilir bir şekilde yönetilir ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak gerçekleştirilir.